Cech Piekarzy i Cukierników w Bydgoszczy
cechpiekarzyicukiernikow.pl
CECH PIEKARZY I CUKIERNIKÓW w Bydgoszczy

Konkurs Cukierniczy „Kujawsko-Pomorskie – moje miejsce, mój dom”

9 maja 2017 roku w siedzibie Kujawsko – Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy odbyła się VI edycja Konkursu Cukierniczego. Tematyką tegorocznego konkursu było wykonanie dowolnego wyrobu cukierniczego z elementami nawiązującymi do charakterystycznych miejsc w województwie kujawsko-pomorskim.

„Kujawsko-Pomorskie – moje miejsce, mój dom”, to temat będący inspiracją dla osób z wyobraźnią, twórczych, którymi zapewne są uczniowie kształcący się w zawodzie cukiernik.

W tym roku do udziału w konkursie zgłosili się uczniowie zawodowych szkół rzemieślniczych z Bydgoszczy oraz z regionu. Celem konkursu było przede wszystkim doskonalenie umiejętności cukierniczych i ciastkarskich przez uczniów nauki zawodu. Także upowszechnianie wiedzy o tradycji polskiej kuchni, polskich wypieków oraz atrakcyjnych miejsc związanych z województwem kujawsko-pomorskim.

Członkowie Komisji Konkursowej w składzie: Roman Sikora, Katarzyna Droszcz, Wiesław Zmudziejewski oraz Krzysztof Poćwiardowski stanęli przed trudnym zadaniem wyłonienia spośród wszystkich uczestników trzech pierwszych miejsc. Dekoracje i słodkości jakie powstały były odmienne, dzięki temu mieliśmy okazję do przeglądu różnych ciekawych symboli kojarzących się z województwem kujawsko-pomorskim np. herby miast, Wieża Klimek w Grudziądzu, Spichrze w Grudziądzu, Mysia Wieża w Kruszwicy Dekoracje konkursowych wypieków zawierały elementy wyrażające także lokalny patriotyzm.

Wyłoniono następujących zwycięzców:

Miejsce I JULITA PASZKIEWICZ z Zasadniczej Szkoły Zawodowej Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy

Miejsce II SANDRA KUBICKA Zasadnicza Szkoła Zawodowa Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Grudziądzu

Miejsce III KAMIL DREŚLIŃSKI z Zasadniczej Szkoły Zawodowej Rzemiosła w Inowrocławiu

Organizatorami Konkursu Cukierniczego była Kujawsko – Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy oraz Cech Piekarzy i Cukierników w Bydgoszczy.

 drukuj stronę   « powrót 
Copyright © 2017-2024 cechpiekarzyicukiernikow.pl

Cech Piekarzy i Cukierników w Bydgoszczy

O Cechu  /  Komunikaty  /  Historia  /  Władze Cechu  /  Nasi rzemieślnicy  /  Nauka zawodu  /  Galerie  /  Kontakt
projekt strony strony internetowe bydgoszcz